bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Wolontariusze MetLife pomogą przy budowie ośrodka dla młodych osób po terapiach uzależnień

Wolontariusze MetLife pomogą przy budowie ośrodka dla młodych osób po terapiach uzależnień

Dodano: 2017-09-06

W dniu 9 września 2017 r. odbędzie się akcja wolontariatu pracowniczego MetLife z kilkunastu krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EMEA). Wolontariusze pomogą w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie. To innowacyjny ośrodek powstający z inicjatywy Fundacji „Pasja Życia”, dla młodych osób po terapiach uzależnień, w procesie reintegracji społecznej.

Jak podaje ubezpieczyciel, działania na rzecz społeczności lokalnej są częścią programu dla wyróżniających się pracowników MetLife i obejmują udział w wolontariacie. Prace na placu budowy w Legionowie poprowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland. Będzie to już druga, w tym roku, wspólna akcja ubezpieczyciela i fundacji (czytaj więcej: MetLife organizatorem Tygodnia Aktywności Społecznej).

– MetLife może się poszczycić bogatą tradycją wspierania projektów, w ramach których wolontariusze pracują na rzecz osób potrzebujących wsparcia. To już kolejny wspólny projekt MetLife i Habitat for Humanity w Polsce, ale po raz pierwszy będą w nim uczestniczyć pracownicy spoza naszego kraju – mówi Izabela Ptaszyńska-Trandafir, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w MetLife.

– Cieszymy się, że możemy kolejny rok współpracować z MetLife. Wsparcie ze strony partnera korporacyjnego zarówno finansowe, jak i angażujące najlepszych pracowników jako wolontariuszy, daje świetny przykład aktywności biznesu na rzecz lokalnych społeczności. Tego rodzaju regularna współpraca pomaga nam skuteczniej realizować misję Habitat Poland: budować świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia – mówi Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Dyrektor Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...