bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
#NastrójSięNaPrawo
#13 Nastrój się na prawo – Jak się „sprzedają” ubezpieczenia w leasingu?

#13 Nastrój się na prawo – Jak się „sprzedają” ubezpieczenia w leasingu?

Dodano: 2023-11-07

Na pytanie ,,Jak się sprzedają ubezpieczenia w leasingu?” można odpowiedzieć krótko i konkretnie. Sprzedają się dobrze. Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to oczywiście wymagania finansującego i obowiązkowy charakter ubezpieczeń zabezpieczających jego aktywa. Po drugie produkty ubezpieczeniowe oferowane w ramach ubezpieczenia wewnętrznego, czy pakietu własnego finansującego są coraz lepiej dopasowane do potrzeb klienta. Finansujący nie ograniczają się tylko do proponowania w ramach własnych umów ubezpieczenia OC/AC. Klient ma możliwość skorzystania z szeregu atrakcyjnych produktów dodatkowych, jak GAP, NNW czy ubezpieczenie ochrony prawnej.

Z drugiej strony, nieco przekornie na pytanie ,,Jak się sprzedają ubezpieczenia w leasingu?” można, a nawet należy odpowiedzieć po prawniczemu – ,,to zależy”. Przede wszystkim od tego jaki model ubezpieczeń został wybrany przez finansującego i jakiego rodzaju ryzyka w związku z tym modelem finansujący akceptuje a jakie skutecznie zabezpiecza.

W ramach dostępnych możliwości w zakresie modeli ubezpieczeniowych w leasingu finansujący może być:

1) stroną umowy generalnej wynegocjowanej z zakładem ubezpieczeń

2) ubezpieczającym w umowie ubezpieczenia grupowego

3) agentem ubezpieczeniowym lub właścicielem/większościowym udziałowcem agenta ubezpieczeniowego

4) agentem oferującym ubezpieczenia uzupełniające.

 

Największą i niesłabnącą popularnością wśród firm leasingowych cieszą się zdecydowanie dwa pierwsze rozwiązania i to właśnie im w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się bardziej dokładnie.

Artykuły powiązane

Cyfryzacja, a ubezpieczenia – aż 75% ubezpieczycieli dąży do rozwoju IT

W dniu 25 kwietnia 2024 r. Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z Accenture opublikowała drugą edycję raportu „Cyfr...

W 2023 r. ubezpieczono obroty handlowe o wartości aż 911 mld zł

Polska Izba Ubezpieczeń w dniu 8 kwietnia 2024 r. opublikowała informację zgodnie, z którą w 2023 roku ubezpieczyciele o...

Bezpiecznie zaplanuj majówkę 2024!

Korzystając z jednodniowego urlopu, możesz cieszyć się pięciodniowym wolnym od środy. Tylko czwartek, 2 maja, to dzień r...