MetLife organizatorem Tygodnia Aktywności Społecznej

Dodano: 23-05-2017

MetLife organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w 26 krajach regionu EMEA we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i Fundacją Habitat for Humanity. 4,5 tys. pracowników zakładu ubezpieczeń zostało zaproszonych do udziału w wolontariacie na rzecz jednej z tych organizacji. Wolontariusze biorą udział w wydarzeniach sportowych dla dzieci z niesprawnością intelektualną oraz w lokalnych inicjatywach, których celem jest budowa lub renowacja mieszkań dla osób ubogich lub wykluczonych społecznie. Program został sfinansowany przez Fundację MetLife. W Polsce w akcji bierze udział ponad 70 pracowników MetLife.

– Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą współpracę z organizacjami Habitat for Humanity i Olimpiady Specjalne. W zeszłym roku ponad 750 pracowników na 21 rynkach regionu EMEA wzięło udział w tej akcji. Tydzień Aktywności Społecznej stanowi świetną okazję do pomagania lokalnym społecznościom – powiedział Michel Khalaf, Prezes MetLife w Regionie EMEA i Członek Zarządu Fundacji MetLife.

– Tydzień Aktywności Społecznej MetLife to wspaniała inicjatywa angażująca pracowników w wydarzenia organizowane przez Olimpiady Specjalne podczas corocznego Tygodnia Europejskiej Piłki Nożnej, który rozpocznie się 27 maja i potrwa do 4 czerwca. To znakomita okazja dla każdego, kto chciałby działać na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną – powiedziała Mary Davis, Prezes Olimpiad Specjalnych.

– Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z MetLife. – powiedział Torre Nelson, Wiceprezes Habitat for Humanity International w EMEA – Ta akcja wspiera realizację misji fundacji Habitat for Humanity w naszym regionie.

wstecz