bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Orzeczenia
SO: ubezpieczyciel odpowie za szkodę powstałą w wyniku pozostawienia na drodze elementu znaku drogowego

SO: ubezpieczyciel odpowie za szkodę powstałą w wyniku pozostawienia na drodze elementu znaku drogowego

Dodano: 2017-08-29
Publikator: Sąd Okręgowy w Sieradzu

Sąd Okręgowy w Sieradzu w wyroku z dnia 24 maja 2017 r. (sygn. akt. I Ca 115/17) orzekł, że towarzystwo ubezpieczeń odpowie na zasadzie ryzyka za szkodę powstałą w wyniku pozostawienia na drodze elementu znaku drogowego przez firmę budowlaną.

W rozpoznawanej sprawie z powództwem przeciwko towarzystwu ubezpieczeń wystąpił kierowca, którego pojazd uległ uszkodzeniu w wyniku najechania kołem na fragment porzuconej na drodze betonowo-żużlowej podstawy znaku drogowego U21. Powód wniósł o zapłatę kwoty 2 677 zł tytułem odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami.

Kierowca zgłosił szkodę pozwanemu, jako ubezpieczycielowi z tytułu odpowiedzialności cywilnej spółki, która była wykonawcą robót na odcinku, na którym doszło do uszkodzenia pojazdu. Towarzystwo odmówiło wypłaty odszkodowania, wskazując, że to poszkodowany nie zachował odpowiedniej ostrożności poruszając się po remontowanej drodze.

Pliki do pobrania

i_ca_115_17.pdf

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...