bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU: liczba zgłoszonych szkód po sierpniowych nawałnicach przekroczyła już 31 tysięcy

PZU: liczba zgłoszonych szkód po sierpniowych nawałnicach przekroczyła już 31 tysięcy

Dodano: 2017-08-24

PZU informuje, że dotychczas udzieliło pomocy ponad 14 tys. klientów poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Łączna liczba zgłoszonych szkód przekroczyła 31 tys. W obsługę szkód zaangażowanych jest ponad 1 tys. pracowników Grupy PZU.

– Wiemy w jak trudnej sytuacji znaleźli się nasi klienci. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej dostali odszkodowanie. Dbamy o to, żeby całe odszkodowanie, albo zaliczka przy bardziej skomplikowanych szkodach, były na kontach klientów w ciągu siedmiu dni – mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

W rejonach dotkniętych żywiołem wciąż pracują cztery mobilne biura PZU Pomoc (czytaj więcej: Mobilne Biura PZU Pomoc wyjechały w rejony zniszczone przez nawałnice). W trakcie jednej wizyty w takim biurze eksperci ubezpieczyciela ustalają wysokość szkody i załatwiają wszelkie formalności. PZU wprowadziło również uproszczenia w procesie obsługi szkód (czytaj więcej: Działania PZU związane z pomocą poszkodowanym w nawałnicach).

Jak podaje ubezpieczyciel, najwięcej zgłoszonych szkód dotyczy budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, a także szkody związane z uprawami oraz pojazdami.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...