bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
KE o ulepszeniach w zakresie ubezpieczenia pojazdów i przejrzystości cen ubezpieczenia wynajmowanych samochodów

KE o ulepszeniach w zakresie ubezpieczenia pojazdów i przejrzystości cen ubezpieczenia wynajmowanych samochodów

Dodano: 2017-04-06
Publikator: Komisja Europejska

W dniu 23 marca 2017 r. Komisja Europejska przedstawiła „Plan działania w sprawie detalicznych usług finansowych: szersza oferta i lepsze produkty”. Ma on na celu zapewnienie obywatelom Unii Europejskiej większego wyboru usług finansowych i lepszego dostępu do nich na terenie całej UE (czytaj więcej: KE opracowała plan ujednolicenia rynku usług finansowych w UE).

W planie tym określone zostały kroki w kierunku utworzenia prawdziwie jednolitego rynku detalicznych usług finansowych opartego na technologii, na którym konsumenci mogą uzyskać najlepsze oferty, a jednocześnie być odpowiednio chronieni.

Komisja planuje wprowadzić ulepszenia w zakresie ubezpieczenia pojazdów. Pierwsza poruszona przez KE kwestia dotyczy ofiar wypadków drogowych. Obecnie są one uprawnione do otrzymania odszkodowania za szkody na osobie lub szkody materialne również w przypadku, gdy pojazd, który spowodował wypadek, nie jest ubezpieczony lub gdy sprawca zbiegnie z miejsca wypadku, bez względu na miejsce w Unii Europejskiej, gdzie zdarzył się wypadek. Jak wskazuje KE, nie istnieje jednak żaden zharmonizowany mechanizm odszkodowawczy w sytuacji o charakterze transgranicznym, jeżeli ubezpieczyciel jest niewypłacalny.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...