bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kancelarie odszkodowawcze odpowiadają Krupińskiemu

Kancelarie odszkodowawcze odpowiadają Krupińskiemu

Dodano: 2017-03-22

Były prezes PZU, Michał Krupiński w wywiadzie z PAP powiedział, że należy uregulować funkcjonowanie kancelarii odszkodowawczych, które, jego zdaniem, działają „w sposób nieetyczny i nieuprawniony”, a także przyczyniają się do tego, że „wypłaty świadczeń rosną”. Fragmenty wywiadu zostały opublikowane na portalu beinsured w artykule „Michał Krupiński: trzeba uregulować działalność kancelarii odszkodowawczych”.

W związku z powyżej cytowaną wypowiedzią Krupińskiego organizacje zrzeszone w stowarzyszeniu Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych przygotowały odpowiedź na zarzut postawiony przez byłego prezesa PZU.

Prezes stowarzyszenia mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk w specjalnym oświadczeniu wyjaśnia, że działalność kancelarii odszkodowawczych nie jest jedyną przyczyną wzrostu składek ubezpieczenia OC ppm. Jej zdaniem, sytuacja ta jest wynikiem toczącej się przez kilka lat wojny cenowej w segmencie polis komunikacyjnych.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...