bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Związek Banków Polskich pracuje nad branżowym kodeksem postępowania w zakresie ochrony danych osobowych

Związek Banków Polskich pracuje nad branżowym kodeksem postępowania w zakresie ochrony danych osobowych

Dodano: 2017-03-16
Publikator: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

W dniu 10 marca 2017 r. podczas III Konferencji Związków Banków Polskich w Warszawie zaprezentowano najważniejsze rozwiązania zawarte w kodeksie postępowania w zakresie ochrony danych osobowych dla sektora bankowego. Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich poinformował o prowadzeniu prac nad tym dokumentem, który ma być pomocny we właściwym i jednolitym dla całego sektora wdrożeniu zasad ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Z treścią rozporządzenia można zapoznać się na portalu beinsured.pl w zakładce akty prawne: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Również Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, dr Edyta Bielak–Jomaa odniosła się do kwestii jego tworzenia. – Kodeks postępowania dla sektora, który Państwo reprezentują, może być doskonałym przykładem, jak administratorzy danych osobowych mogą aktywnie uczestniczyć w procesie wdrażania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych i lepiej przygotować się do wykazania zgodności procesów przetwarzania danych z nowym prawem – stwierdziła.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...