bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Związek Banków Polskich opublikował standard Polish Cloud 2.0

Związek Banków Polskich opublikował standard Polish Cloud 2.0

Dodano: 2022-02-02
Publikator: Związek Banków Polskich

PolishCloud to inicjatywa firm technologicznych i banków. Jej celem jest przyspieszenie wprowadzania usług chmurowych dla sektora finansowego.

W marcu 2020 roku opublikowany został „Standard wdrożeń w chmurze obliczeniowej” tzw. PolishCloud, który zawiera analizę wszystkich istniejących aktów prawnych związanych z zagadnieniem usługi chmurowej dla sektora finansowego.

Standard PolishCloud 2.0 uzupełnia pierwsze wydanie. Bazując na ponad rocznych doświadczeniach bardziej precyzyjnie i szczegółowo prezentuje, jakie zadania, procedury, procesy i analizy Bank oraz Dostawca usługi chmurowej powinni przeprowadzić i udokumentować pod kątem przygotowania Banku do wdrożenia usług chmury obliczeniowej.

Opracowany dokument liczy prawie 200 stron.

Publikacja: „Standard wdrożenia usługi chmury obliczeniowej publicznej lub hybrydowej” jest dostępna do pobrania na portalu beinsured.pl.

Pliki do pobrania

standard-wdrozenia-uslugi-chmury-obliczniowej-publicznej-lub-hybrydowej.pdf

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...