bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Zrozumieć inflację i stopy procentowe

Zrozumieć inflację i stopy procentowe

Dodano: 2022-01-19
Publikator: informacja prasowa

„Zrozumieć inflację i stopy procentowe” to hasło kampanii edukacyjno-informacyjnej sektora bankowego, organizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich, 14 bankami i dwoma zrzeszeniami banków spółdzielczych.

Kampania ruszyła 17 stycznia, a jej celem jest przekazanie w jak najprostszy sposób rzetelnej wiedzy na temat różnic w kredytach hipotecznych o stałej i zmiennej stopie procentowej oraz wpływie inflacji na sytuację finansową gospodarstw domowych.

Działania edukacyjne obejmują cykl artykułów w najpopularniejszych ogólnopolskich dziennikach, mediach regionalnych, lokalnych i samorządowych oraz poradniki nt. stóp procentowych i ich wpływie na kredyty, dostępne także w wersji elektronicznej na stronie: www.bankiwpolsce.pl/inflacja.

Kampania prowadzona jest w mediach tradycyjnych i social mediach, a jej uzupełnieniem będą specjalne wydania cotygodniowego podcastu „3 grosze o ekonomii”. Co więcej, kampania będzie docierać za pośrednictwem lekcji i wykładów oraz ekranów multimedialnych do uczniów i studentów, uczestniczących w zajęciach realizowanych w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji”.

Kampania realizowana będzie do końca lutego bieżącego roku.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...