bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Zmiany w zarządzie Aviva

Zmiany w zarządzie Aviva

Dodano: 2016-10-13

Marcin Żółtek zdecydował się zakończyć wieloletnią pracę w Avivie i złożył rezygnację z funkcji prezesa Aviva PTE z dniem 31 października 2016 r. Na stanowisko prezesa Aviva PTE zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko. Jego miejsce z kolei zajmie Ewa Jac, która po dwuletniej pracy w centrali Avivy w Londynie wraca do Polski. Zmiany wejdą w życie po uzyskaniu zgody KNF – poinformował ubezpieczyciel.

Marcin Żółtek od 17 lat pracuje w Aviva PTE na stanowiskach od analityka rynku papierów dłużnych poprzez zarządzającego portfelem papierów dłużnych po dyrektora inwestycyjnego i prezesa zarządu.

– Na początku zarządzał portfelem papierów dłużnych, by z czasem przejąć odpowiedzialność za cały portfel OFE, który w szczytowym okresie miał wartość ponad 60 mld zł. Bardzo dziękuję Marcinowi za jego wkład w rozwój naszej firmy i zaangażowanie w wiele ważnych projektów. Życzę mu pomyślności w realizacji dalszych planów życiowych i zawodowych – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce.

Michał Herbich karierę w sektorze usług finansowych rozpoczął w 2002 r. w dziale aktuariatu finansowego Avivy. W latach 2006-2010 pracował poza Avivą, prowadząc projekty doradcze związane z rozwojem produktów ubezpieczeniowych, tworzeniem biznes planów, audytem, łączeniem firm ubezpieczeniowych oraz wsparciem PIU w analizach systemów emerytalnych. W 2010 r. wrócił do Avivy, pracując w departamencie Group Solvency w centrali w Londynie. W tym samym roku objął w Polsce stanowiska aktuariusza Aviva Życie i aktuariusza ds. kapitałowych grupy. Od 2011 r. odpowiada za zarządzaniem ryzykiem w Avivie, zaś od 2012 r. sprawuje tę funkcję jako członek zarządów towarzystw ubezpieczeniowych Aviva. Jest licencjonowanym aktuariuszem, doktorem nauk fizycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też podyplomowe studia dla doradców inwestycyjnych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

– Sektor PTE czekają duże wyzwania związane z zapowiedzianymi zmianami legislacyjnymi. Jestem przekonany, że dzięki kompetencjom i doświadczeniu Michała Herbicha płynnie dostosujemy się do nowych okoliczności – mówi Adam Uszpolewicz.

Ewa Jac to menedżer z wszechstronnym doświadczeniem w zakresie finansów, także międzynarodowym. Do zespołu Avivy dołączyła 19 lat temu i rozpoczęła pracę w Aktuariacie Finansowym. W kolejnych latach rozwijała karierę w Dziale Aktuarialnej Wyceny Firm – od specjalisty do dyrektora działu. Od 2004 r. była członkiem zarządu Aviva Życie. W latach 2006-2008 – główny aktuariusz grupy w Polsce, zaś w okresie 2008-2014 – dyrektor finansowy grupy Aviva w Polsce. Była odpowiedzialna m. in. za proces automatyzacji i uproszczenia procesów finansowych połączony z wdrożeniem Oracle EBS i ujednoliceniem planu kont spółek grupy. Przez ostatnie dwa lata pracowała jako zastępca szefa departamentu ryzyka w strukturze Aviva International Insurance, zmieniając Warszawą na Londyn. Ewa Jac jest absolwentką Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej. Od 1997 r. jest członkiem rzeczywistym Polskiego Instytutu Aktuarialnego. W 2006 r., po zdaniu kolejnych egzaminów, otrzymała prestiżowy tytuł fellow Brytyjskiego Instytutu Aktuarialnego.

– Głęboka wiedza na temat finansów, poparta latami doświadczenia w naszej firmie w Polsce i w strukturach międzynarodowych, pozwoli Ewie Jac skutecznie zarządzać ryzykiem. Gratuluję Ewie i Michałowi nowych odpowiedzialnych ról, życząc im wielu sukcesów w realizacji zadań – mówi Adam Uszpolewicz.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...