bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Zgoda na marketing telefoniczny, zgoda na przesyłanie informacji handlowych i zgoda na przetwarzanie danych os. – co je łączy?

Zgoda na marketing telefoniczny, zgoda na przesyłanie informacji handlowych i zgoda na przetwarzanie danych os. – co je łączy?

Dodano: 2018-01-15

W modelach sprzedaży ubezpieczeń na odległość w praktyce ubezpieczyciele, a także i multi-agenci odbierają od klientów zgody na gruncie trzech różnych ustaw – zgodę na używanie telefonu w celach marketingu bezpośredniego na podstawie art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne, zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i ofertowych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...