bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Zestawienie najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w Google w 2016 r.

Zestawienie najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w Google w 2016 r.

Dodano: 2016-12-15

Na blogu Google Blog Polska został zamieszczony ranking najczęściej wpisywanych haseł do wyszukiwarki w 2016 r. W zestawieniu globalnym najczęstszym wpisywanym hasłem było „Pokémon Go”, zaraz po nim poszukiwane były hasła: „iPhone 7”, „Donald Trump”, „Prince”, „Powerball” i „David Bowie”.

Natomiast Polacy w mijającym roku najczęściej do wyszukiwarki Google wpisywali hasło: Euro 2016. Dopiero na drugiej pozycji znalazła się nazwa popularnej gry Pokemon Go. Także na 3. miejscu uplasowała się inna gra: Slither.io. Ponadto, polskich internautów interesowały tematy takie jak: „Rio 2016”, „Eurowizja 2016”, „Donald Trump” ,„Singielka”, „iPhone 7”, „Wybory USA”, „Deadpool”.

Hasło Pokemon Go zwyciężyło w rankingu najczęstszych zapytań, rozpoczynających się od słowa „Jak…?” Polacy najczęściej szukali w Internecie odpowiedzi na pytania: „Jak pobrać Pokemon Go?” oraz „Jak grać w Pokemon Go?”. Poza tym chcieli wiedzieć, „Jak mówić „Avon”?” oraz „Jak przyrządzić świeży szpinak?”. Dużo popularnością cieszyły się także praktyczne pytania o to, „Jak wypełnić wniosek 500+?”, „Jak zarejestrować kartę Moja Biedronka?” oraz „Jak zarabiać na blogu?”. W zestawieniu najpopularniejszych zapytań w 2016 r. nie zabrakło też haseł: „Jak odmawiać różaniec?” oraz „Jak zrobić lody domowe?”.

Pełne zestawienie jest dostępne na Google Blog Polska, pod adresem: https://polska.googleblog.com/2016/12/rok-w-wyszukiwarce-czego-szukaliscie-w.html

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...