bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Zauważalny zysk w długim terminie

Zauważalny zysk w długim terminie

Dodano: 2016-05-30

Program „Milion w portfelu’’, emitowany na antenie TVN24 Biznes i Świat, ma na celu popularyzację idei inwestowania oraz rynków finansowych w Polsce i na świecie. Czołowi eksperci z kraju biorą udział w wirtualnej grze inwestycyjnej, która polega na prezentacji różnych strategii i instrumentów, dostępnych dla inwestora detalicznego.

Hubert Kmiecik, zarządzający TFI Allianz Polska w 1. sezonie programu postawił na produkty swojego towarzystwa. Jego wirtualna inwestycja składała się z kilku funduszy inwestycyjnych, które w dwa miesiące przyniosły mu +0,6% zysku. Portfel złożony był z rozwiązań akcyjnych, mieszanych oraz dłużnych i pieniężnych. Największy udział stanowiły te o najniższym profilu ryzyka.

– Do rynków podchodzę ostrożnie i stawiam na aktywa, które generują dochód np. obligacje, czy akcje spółek wypłacających dywidendę – mówi Hubert Kmiecik.

Kmiecik twierdzi, iż należy postawić na małe i średnie spółki, jeśli szukamy zysku w długim terminie. Jego zdaniem, duże przedsiębiorstwa kontrolowane przez Skarb Państwa nie mają szans na szybki rozwój. Uważa jednak, że w średnim terminie polska gospodarka przejawia już symptomy spowolnienia i zysk na GPW może być znikomy. W związku z tym zmniejsza on udział funduszu Allianz Akcji Małych i Średnich Spółek (Allianz FIO).

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...