bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Zaledwie 50% właścicieli najczęściej kradzionych modeli aut kupuje polisy AC

Zaledwie 50% właścicieli najczęściej kradzionych modeli aut kupuje polisy AC

Dodano: 2017-05-05
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl

Z danych porównywarki OC/AC mfind.pl wynika, że tylko połowa kierowców jeżdżących najpopularniejszymi wśród złodziei modelami aut, wykupuje dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że w przypadku kradzieży, tylko 50% właścicieli może liczyć na odszkodowanie.

W najnowszej analizie eksperci kalkulatora OC/AC mfind.pl sprawdzili, jakie modele samochodów są najczęściej kradzione w Polsce i porównali te dane z rodzajem polis ubezpieczeniowych, posiadanych przez ich właścicieli.

Z danych mfind.pl wynika, że zdecydowanie najpopularniejszym wśród złodziei modelem niezmiennie pozostaje Volkswagen Golf. Należy zwrócić uwagę, że tych aut jeździ po naszym kraju najwięcej. W czołówce znajdują się również Volkswagen Passat oraz Audi A4.

Jednak największe prawdopodobieństwo kradzieży występuje w przypadku Mazdy 6 oraz Volkswagena Tourana. Wśród tych modeli średnio kradzione jest jedno auto na 332-335 zarejestrowanych. Chociaż po polskich drogach jeździ tych pojazdów zdecydowanie mniej niż Golfów czy Passatów.

Jak wynika z danych mfind, co drugi kierowca, jeżdżący w Polsce najczęściej kradzionym Golfem, decyduje się na zakup polisy autocasco. Nieco lepiej jest w przypadku Mazdy 6, której prawdopodobieństwo kradzieży jest największe, 52% właścicieli tego pojazdu posiada AC. Natomiast posiadacze Volkswagena Tourana, który pada łupem złodziei z podobną częstotliwością co Mazda 6, polisę autocasco posiada zaledwie 41% kierowców. Oznacza to, że 59% kierowców skradzionych Touranów nie może liczyć na odszkodowanie.

– Fakt, że zaledwie połowa właścicieli często kradzionych aut wykupuje AC, może niepokoić – komentuje Bartosz Salwiński, ekspert porównywarki OC/AC mfind.pl. – Należy pamiętać, że porównując oferty, łatwo znaleźć polisę OC wraz z autocasco w rozsądnej cenie. Oszczędzanie na ubezpieczeniu AC w przypadku nowszego samochodu może skończyć się stratami na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ciekawe z naszych danych wynika, że zainteresowanie polisami autocasco wyraźnie rośnie wśród właścicieli aut 6-letnich i młodszych. W tym przypadku zdecydowanie więcej kierowców decyduje się na pakiety OC+AC niż tylko “gołe” OC – dodaje Salwiński.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...