bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Orzeczenia
Zadośćuczynienie za szkodę zaistniałą w wyniku nieumyślnego uderzenie

Zadośćuczynienie za szkodę zaistniałą w wyniku nieumyślnego uderzenie

Dodano: 2016-06-17
Publikator: Sąd Okręgowy w Łodzi

Sąd Okręgowy w Łodzi w wyroku z dnia 22 kwietnia 2016 r. (sygn. akt III Ca 1984/15) orzekł, że zadośćuczynienie jest należne za szkodę wyrządzoną wskutek czynu niedozwolonego.

Rozpoznawana sprawa dotyczyła poszkodowanej w wyniku nieumyślnego uderzenia drabiną. Kobieta wystąpiła z powództwem przeciwko towarzystwu ubezpieczeń, domagając kwoty 8.000 zł tytułem zadośćuczynienia wraz z odsetkami.

Do zdarzenia doszło, kiedy mężczyzna niosący drabinę, podchodząc do samochodu obrócił się i nieumyślnie uderzył nią przechodzącą kobietę w twarz. W wyniku zdarzenia powódka doznała złamania kości nosowej.

Stwierdzono u niej skrzywienie przegrody nosa z upośledzeniem oddychania przez nos. Choroba ta stanowi 10% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Bezpośrednio po repozycji powódkę nadal bolał nos i głowa, w związku z czym przez miesiąc zażywała środki przeciwbólowe. Odczuwa częsty dyskomfort i ma trudności z oddychaniem.

Pliki do pobrania

tresc_orzeczenia_iii_ca_1984_15_-_portal_orzeczen_sadu_okregowego_w_lodzi.pdf

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...