bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Orzeczenia
Zadośćuczynienie za szkodę powstałą na nieoznakowanym terenie remontu chodnika

Zadośćuczynienie za szkodę powstałą na nieoznakowanym terenie remontu chodnika

Dodano: 2016-10-04
Publikator: Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim w wyroku z dnia 13 sierpnia 2015 r. (sygn. akt II Ca 500/15) orzekł, że zarówno brak odpowiedniego zabezpieczenia robót jak i niezachowanie elementarnej ostrożności przez powódkę doprowadziło do jej upadku i doznania przez nią uszczerbku na zdrowiu.

W rozpoznawanej sprawie powódka wniosła o zasądzenie od towarzystwa ubezpieczeń kwoty 5 000 zł tytułem zadośćuczynienia oraz kwoty 1 000 zł tytułem skapitalizowanej renty – odszkodowania za zwiększone po wypadku potrzeby wraz z ustawowymi odsetkami. Pełnomocnik powódki rozszerzył powództwo o kwotę 2 500 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Przed blokiem, w którym mieszkała powódka trwał remont chodnika. Teren prac brukarskich nie był zabezpieczony żadnymi taśmami z uwagi na to, iż zdjęty był tylko jeden szereg płyt. Powódka, wracając do domu i chcąc przeskoczyć przez zerwaną nawierzchnię chodnika, upadła. W wyniku upadku, doznała stłuczenia twarzoczaszki, stłuczenia klatki piersiowej, kolana i nadgarstka.

Pliki do pobrania

orzeczenie_ii_ca_500_15.pdf

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...