bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
X Forum Assistance – podsumowanie

X Forum Assistance – podsumowanie

Dodano: 2016-05-19

W dniu 18 maja 2016 r. odbyło się X Forum Assistance. Spotkanie przyciągnęło ponad stu przedstawicieli z branży ubezpieczeniowej, bankowej i leasingowej. Tegoroczna edycja Forum Assistance była skupiona wokół europejskich trendów i perspektyw rozwoju polskiego rynku bancassurance.

W trakcie Forum miało miejsce m. in. wystąpienie Krzysztofa Pietraszkiewicza, Prezesa Związku Banków Polskich. Dokonał on analizy stanu polskiego sektora bankowego oraz wskazał główne wyzwania, jakie stoją przed branżą. Pietraszkiewicz przywołał też wyniki badań jakości usług assistance przeprowadzonych wśród dyrektorów placówek bankowych.

Ponadto, na forum zostały także przedstawione wyniki badań opinii klientów o rynku bancassurance oraz wyniki badania mystery shopping, które miało na celu zbadanie poziomu wiedzy konsultantów bankowych na temat ubezpieczeń.

– Ogólnopolskie Badanie Bancassurance pokazuje nam, jak konsultanci bankowi i finansowi są przygotowani do sprzedaży ubezpieczeń i jaka jest jakość komunikacji w zakresie bancassurance. Tegoroczne wyniki wskazują na rosnące kompetencje konsultantów do sprzedaży ubezpieczeń i poprawę sposobu przedstawiania oferty ubezpieczeniowej. Ciągle jednak są obszary, które wymagają udoskonalenia – powiedziała Justyna Niebutkowska, p.o. PR&Marketing Manager w Europ Assistance Polska.

X Forum Assistance stanowiło doskonałą platformę do porównania polskich doświadczeń z międzynarodowymi. O najlepszych praktykach w zakresie Bancassurance na przykładzie rynku włoskiego opowiedział Ed Morgan, partner w firmie Milliman. Zarówno w Polsce, jak i we Włoszech, rozwój dziedziny dotyczącej zarządzania doświadczeniem klienta ukierunkowany jest na wyprzedzanie i spełnianie jego oczekiwań. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie oferty i produktów dopasowanych do konkretnych, ciągle zmieniających się potrzeb klientów.

Swoim międzynarodowym doświadczeniem dotyczącym wartości dodanych i innowacji w Bancassurance, podzielił się także Claudio Chiesa, Szef Bancassurance w Assicurazioni Generali S.p.A. Zadowolenie klienta korzystające z usług bankowych, czy ubezpieczeniowych jest kluczowe w rozwoju branży bancassurance.

W trakcie Forum odbył się także panel dyskusyjny na temat trendów i perspektyw rozwoju branży w najbliższych latach. Moderatorem dyskusji był Ryszard Grzelak, Prezes Europ Assistance Polska i Norbert Jeziolowicz, Dyrektor Związku Banków Polskich. Do uczestniczenia w panelu dyskusyjnym zostali zaproszeni Claudio Chiesa, Szef Bancassurance w Assicurazioni Generali S.p.A., Ed Morgan, Partner w Milliman, Pascal Perrier, Członek Zarządu BNP Paribas Cardif Polska i Piotr Tomaszewski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Inwestycji w Banku Zachodnim WBK.

Głównymi organizatorami X Forum Assistance byli Europ Assistance Polska oraz Związek Banków Polskich.

– Forum Assistance organizujemy już od 10 lat. Przez ten czas, będąc aktywnym jego uczestnikiem, analizowaliśmy rynek bancassurance z wielu różnych perspektyw. Omawialiśmy szanse i wyzwania, innowacje technologiczne, oczekiwania klientów i ofertę produktową. W ostatnich latach poruszaliśmy kwestie zmian zachodzących w bancassurance w związku z nowymi rekomendacjami i regulacjami. Tegoroczne, jubileuszowe spotkanie było szansą na analizę trendów i perspektyw rozwoju polskiego rynku bancassurance na tle europejskich doświadczeń. Podczas Forum wystąpili eksperci z branży konsultingowej oraz praktycy bankowi i ubezpieczeniowi z Polski, Włoch i Francji, czyniąc konferencję międzynarodową platformę wymiany doświadczeń i najnowszych trendów – powiedział Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...