bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Wzrost upadłości w branży finansowej i ubezpieczeniowej

Wzrost upadłości w branży finansowej i ubezpieczeniowej

Dodano: 2017-10-30

Jak podaje agencja informacyjna infoWire.pl, 574 przedsiębiorstwa zbankrutowały w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy (od października 2016 r. do września 2017 r.). Wzrost upadłości odnotowano również w branży finansowej i branży ubezpieczeniowej.

– Podniesioną liczbę upadłości możemy zaobserwować w branży finansowej i branży ubezpieczeniowej. Jest to związane z wprowadzeniem ustawy antylichwiarskiej z 2015 r., która spowodowała, że firmy pożyczkowe są zdecydowanie mniej rentowne niż wcześniej. Ponadto rozwija się bankowość elektroniczna, więc jest coraz mniejsze zapotrzebowanie na rozbudowaną sieć detaliczną – powiedział w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Andrzej Kochman, ekonomista z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Jak podaje KUKE, największe natężenie upadłości występuje w woj. zachodniopomorskim, mazowieckim i dolnośląskim, najmniejsze – w łódzkim oraz świętokrzyskim. Jeśli chodzi o liczbę bankructw, jest ona największa zawsze tam, gdzie znajduje się najwięcej podmiotów, a więc w woj. mazowieckim i śląskim.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...