bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Orzeczenia
Wyroki dot. wypłat rekompensat za szkody osobowe z tytułu ubezpieczenia OC (I C 865/11)

Wyroki dot. wypłat rekompensat za szkody osobowe z tytułu ubezpieczenia OC (I C 865/11)

Dodano: 2016-10-07
Publikator: Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Mec. Piotr Czublun w artykule „Kiedy zapłacimy mniej za OC?” wyjaśnił kilka czynników, które mają wpływ na podwyżki wysokości składek ubezpieczeń OC właścicieli pojazdów mechanicznych. Wśród nich wymienił m.in. rosnącą wartość wypłacanych świadczeń z tytułu poniesionych szkód z ubezpieczeń OC komunikacyjnych.

„Z całą pewnością można byłoby wskazać wiele bardzo konkretnych przypadków świadczeń, przede wszystkim związanych ze szkodami osobowymi, które jeszcze kilka lat temu, w przypadku określonych zdarzeń wynosiły kilka-kilkanaście tysięcy złotych, a dzisiaj w podobnych przypadkach idą w dziesiątki, jak nie setki tysięcy złotych. Ten stan rzeczy wynika z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze aktywność kancelarii odszkodowawczych, którym udaje się uzyskiwać znacznie wyższe świadczenia dla klientów niż przed laty, a po drugie – zwiększone kwoty świadczeń zasądzanych przez sądy, nawet bez udziału kancelarii odszkodowawczych” – napisał mec. Piotr Czublun.

W związku z tym chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka najciekawszych orzeczeń sądowych w zakresie zasądzenia od zakładu ubezpieczeń rekompensat za szkody osobowe z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Na początek wyrok, w którym sąd przyznał prawie 1 milion zł rekompensaty za szkodę osobową spowodowaną przez pijanego kierowcę.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...