bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Wymiana ubezpieczeniowa w Szanghaju

Wymiana ubezpieczeniowa w Szanghaju

Dodano: 2016-04-10

Szanghaj ustanowił na czerwiec otwarcie długo przewidywanej wymiany ubezpieczeniowej, która ma stać się pierwszą chińską giełdą i centrum ustalania cen dla rynku reinsurance. Rozpoczęta w 2010 r. wymiana jest częścią wizji miasta, która zakłada rozwój rynku ubezpieczeń, uczestnictwo w globalnych działaniach ubezpieczeniowych i modernizowanie infrastruktury ubezpieczeniowej, co ma przyczynić się do realizacji celu, jakim jest pozostanie międzynarodowym ośrodkiem ubezpieczeniowym przed 2020 r.

Pei Guang, szef Szanghajskiej filii Chińskiej Komisji Nadzoru Ubezpieczeń, wskazuje, że Państwowa Rada zaakceptowała wymianę, która oficjalnie może być wprowadzona na rynek w czerwcu.

Regulator ubezpieczeniowy poprzysiągł otworzyć rynek reinsurance na krajowy i obcy kapitał oraz pozwalać firmom ubezpieczeniowym i towarzystwom ubezpieczeń wzajemnych zakładać własne placówki w strefie wolnego handlu Szanghaju w celu poparcia wymiany.

Regulator również pozwoli na usługi ubezpieczeniowe innym podmiotom z rynku ubezpieczeń, w tym brokerom, agentom, firmom specjalizującym w się w aktuariacie i kancelariom prawnym.

Inne zadania regulatora w bieżącym roku obejmują ubezpieczeniowe wsparcie dla małych i nowatorskich spółek, zwiększenie ubezpieczeń komercyjnych, szczególnie produktów ubezpieczenia na starość i w przypadku poważnej choroby, a także rozwijanie ubezpieczeń od katastrof naturalnych.

Firmy ubezpieczeniowe w Szanghaju zainkasowały w zeszłym roku 478,9 miliardów juanów dzięki uiszczaniu składek ubezpieczeniowych.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...