bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Wymiana ubezpieczeniowa w Szanghaju

Wymiana ubezpieczeniowa w Szanghaju

Dodano: 2016-04-10

Szanghaj ustanowił na czerwiec otwarcie długo przewidywanej wymiany ubezpieczeniowej, która ma stać się pierwszą chińską giełdą i centrum ustalania cen dla rynku reinsurance. Rozpoczęta w 2010 r. wymiana jest częścią wizji miasta, która zakłada rozwój rynku ubezpieczeń, uczestnictwo w globalnych działaniach ubezpieczeniowych i modernizowanie infrastruktury ubezpieczeniowej, co ma przyczynić się do realizacji celu, jakim jest pozostanie międzynarodowym ośrodkiem ubezpieczeniowym przed 2020 r.

Pei Guang, szef Szanghajskiej filii Chińskiej Komisji Nadzoru Ubezpieczeń, wskazuje, że Państwowa Rada zaakceptowała wymianę, która oficjalnie może być wprowadzona na rynek w czerwcu.

Regulator ubezpieczeniowy poprzysiągł otworzyć rynek reinsurance na krajowy i obcy kapitał oraz pozwalać firmom ubezpieczeniowym i towarzystwom ubezpieczeń wzajemnych zakładać własne placówki w strefie wolnego handlu Szanghaju w celu poparcia wymiany.

Regulator również pozwoli na usługi ubezpieczeniowe innym podmiotom z rynku ubezpieczeń, w tym brokerom, agentom, firmom specjalizującym w się w aktuariacie i kancelariom prawnym.

Inne zadania regulatora w bieżącym roku obejmują ubezpieczeniowe wsparcie dla małych i nowatorskich spółek, zwiększenie ubezpieczeń komercyjnych, szczególnie produktów ubezpieczenia na starość i w przypadku poważnej choroby, a także rozwijanie ubezpieczeń od katastrof naturalnych.

Firmy ubezpieczeniowe w Szanghaju zainkasowały w zeszłym roku 478,9 miliardów juanów dzięki uiszczaniu składek ubezpieczeniowych.

Artykuły powiązane

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...

Czy dane osobowe będzie można swobodnie „transferować” do USA?

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła proces zmierzający do przyjęcia decyzji w sprawie adekwatności r...

Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Okres świąteczny, który już za nami, nierozłącznie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami. Tegoroczne Święta Bożego Narodze...