bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Wolontariusze z Pramerica poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń

Wolontariusze z Pramerica poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń

Dodano: 2016-11-24

Pracownicy spółek Pramerica w ramach programu Otwarta Firma poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń w szkołach ponadgimnazjalnych.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości co roku organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęcia z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń i przedsiębiorstw. Każdego roku w programie Otwarta Firma bierze udział około 1,5 tys. różnych organizacji. W tegorocznym cyklu największą grupę trenerów – wolontariuszy stanowili pracownicy zakładu ubezpieczeń Pramerica.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 20 pracowników spółki majątkowej i życiowej Pramerica zapoznało uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zagadnieniami związanymi z finansami i ubezpieczeniami. W sumie wolontariusze z Pramerica przeprowadzili 41 lekcji w 7 miastach Polski.  

– Dzięki współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości mamy możliwość dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z osobami wstępującymi w dorosłość, które wkrótce staną przed wyborem produktów finansowych. Zależy nam, aby wybory te były świadome, dlatego edukacja finansowa jest jednym z filarów działalności Fundacji Pramerica. Cieszymy się, że naszymi lekcjami mogliśmy urozmaicić zajęcia w szkołach i dostarczyć uczniom wiedzy przydatnej w zetknięciu ze światem finansów – mówi Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie.

Program Otwarta Firma ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i kształtowanie aktywnej postawy uczniów poprzez ciekawe zajęcia organizowane we współpracy z przedstawicielami lokalnych firm i instytucji. Program realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie całego kraju.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...