bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Wiener posadzi 1000 drzew w ramach akcji „Polisa dla Ziemi”

Wiener posadzi 1000 drzew w ramach akcji „Polisa dla Ziemi”

Dodano: 2021-10-05
Publikator: informacja prasowa

Z okazji Dnia bez drukarki, który przypada 5 października, Wiener posadzi po dwa drzewa za każdą zakupioną w ten dzień polisę. Ubezpieczyciel poinformował, iż łącznie zamierza posadzić nawet 1000.

W ramach akcji „Polisa dla Ziemi” oraz z okazji Dnia bez drukarki, Wiener zachęca współpracujących agentów oraz swoich klientów do korzystania z nowoczesnych ścieżek zakupu ubezpieczeń, które nie wymagają żadnych wydruków oraz wykorzystywania papieru. Rocznie, przeciętny pracownik biurowy wykorzystuje 10 tys. kartek A4. Dzięki inicjatywie ubezpieczyciela, zostanie posadzone nawet 1000 drzew. Taka liczba będzie w stanie wytworzyć tyle tlenu, ile potrzebuje w skali roku co najmniej 670 osób oraz pochłonąć 6000 kg CO2.

Akcja „Polisa dla Ziemi” jest jedną z wielu działań proekologicznych ubezpieczyciela, a zakup polis ubezpieczeniowych w formie elektronicznej promowany jest od dawna. Kupując 5 października polisę ubezpieczeniową, klienci Wiener nie tylko ograniczają zużycie papieru, lecz również przyczyniają się do zwiększenia liczby drzew. Za każdą transakcje zostanie posadzone drzewo, a agent otrzyma spersonalizowany certyfikat elektroniczny, potwierdzając ten fakt. Zakupiona tak polisa nie tylko zapewni ochronę i bezpieczeństwo nabywcy, a także na wiele lat przysłuży się środowisku. Drzewa zostaną posadzone w gminie Ogrodzieniec.

− Akcja, w której namawiamy klientów i agentów do rezygnacji z papieru, to tylko jedno z wielu naszych działań, realizowanych w ramach naszego podejścia do ESG. Wierzymy, że każdy z nas ma realny wpływ na świat, w którym żyjemy i środowisko naturalne. Dlatego przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby o nie dbać, ograniczając zużycie wody, papieru i emisję CO2. Realizujemy też politykę wsparcia inwestycji w odnawialne źródła energii, oferując ochronę ubezpieczeniową ekoinstalacji – wyjaśnia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Wiener.

− Każde z ubezpieczeń dostępnych do sprzedaży przez agenta na platformie Wie.net może zostać zawarte z wykorzystaniem nowoczesnych ścieżek sprzedaży, tj. na ścieżce mobilnej lub z potwierdzeniem kodem sms. Dzięki temu do zawarcia umowy nie potrzeba ani jednej kartki. Zależy nam, by przekonać agentów i klientów do tych prośrodowiskowych i wygodnych form transakcji – mówi Michał Miklewski, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych Wiener. − Dlatego Dzień bez drukarki jest bardzo bliską nam inicjatywą. Chcemy się w nią włączyć, nie tylko ograniczając zużycie papieru, ale też przez konkretne działania na rzecz zwiększenia liczby drzew.

Artykuły powiązane

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...

Czy dane osobowe będzie można swobodnie „transferować” do USA?

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła proces zmierzający do przyjęcia decyzji w sprawie adekwatności r...

Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Okres świąteczny, który już za nami, nierozłącznie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami. Tegoroczne Święta Bożego Narodze...