bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
W Krakowie już po raz trzeci rozpoczyna się CYBERSEC 2017

W Krakowie już po raz trzeci rozpoczyna się CYBERSEC 2017

Dodano: 2017-10-08

W poniedziałek, 9 października, rozpoczyna się w Krakowie III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. Jest to jedna z najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie. Celem spotkania jest wypracowanie praktycznych rozwiązań wzmacniających bezpieczeństwo NATO i wspierających rozwój innowacyjnej gospodarki UE. Partnerem strategicznym CYBERSEC 2017 jest PZU.

W CYBERSEC 2017 weźmie udział ponad 1000 uczestników oraz 130 prelegentów z całego świata. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele PZU: Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA oraz Roman Pałac, prezes zarządu PZU Życie SA.

CYBERSEC 2017 odbędzie się w dniach 9 – 10 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Spotkanie to będzie okazją do kontynuacji dyskusji Szczytu Cyfrowego, który miał miejsce pod koniec września w Tallinie. Tym razem w debatach wezmą udział polscy i europejscy decydenci polityczni, a także wiodący eksperci branży i globalni liderzy sektora prywatnego.

Panele będą odbywać się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Tematy dyskusji koncentrują się m.in. na kwestii zagrożeń dla demokracji wynikających z funkcjonowania w cyfrowym świecie, w tym walki informacyjnej. Ponadto, eksperci omówią również bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, czyli obiektów, instalacji stanowiących strategiczny obszar funkcjonowania państw i społeczeństw. Na CYBERSEC Forum nie zabraknie również dyskusji nad rozwojem innowacyjnych produktów i usług dla cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, a także kwestii szczególnie ważnych z perspektywy zwykłego konsumenta takich jak prywatność w sieci, bezpieczeństwo Internetu Rzeczy i cyberubezpieczenia.

CYBERSEC Forum to coroczna konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa w Europie. Wydarzenie stanowi platformę współpracy pomiędzy rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz kluczowymi podmiotami sektora prywatnego. CYBERSEC Forum został wyróżniony w prestiżowym rankingu Concise Courses jako jedna z pięciu najważniejszych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...