bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Votum stawia na nowe obszary biznesu i wzrost zysków w 2018 r.

Votum stawia na nowe obszary biznesu i wzrost zysków w 2018 r.

Dodano: 2017-10-04

Kancelaria odszkodowawcza Votum oczekuje w przyszłym roku zwiększenia zysków. Pomóc w tym ma wzrost portfela spraw bankowych i rezygnacja z prowadzenia spraw o niskich wartościach, przekazał Bartłomiej Krupa w wywiadzie dla PAP Biznes.

– Zdecydowaliśmy od sierpnia zaprzestać prowadzenia spraw o najniższej wartości, o kwotach roszczeń do 10 tys., spraw jednocześnie najpowszechniejszych, czyli na przykład wynikających z kolizji drogowych. To nasza rekcja na tendencję na rynku polskim polegającą na coraz większym ograniczeniu wypłat przez ubezpieczycieli. Struktura naszego portfela będzie ulegała zmianie w kierunku prowadzenia spraw o większych wartościach – powiedział PAP Biznes Krupa.

– Odejście od tych spraw i zastąpienie ich bardziej „wartościową” produkcją poprawi rentowność naszej działalności, ale mówimy tutaj raczej o perspektywie 2018 roku niż 2017 roku, co wynika z naturalnego dla nas okresu potrzebnego na przygotowanie spraw – dodał.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...