bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Uzdrowisko w Busko-Zdroju wygrało II edycję konkursu EKO HESTIA SPA

Uzdrowisko w Busko-Zdroju wygrało II edycję konkursu EKO HESTIA SPA

Dodano: 2017-10-17

Uzdrowisko w Busko-Zdroju zostało zwycięzcą II edycji konkursu organizowanego przez STU ERGO Hestia. Instytucja otrzyma 100 tys. zł na realizację projektów związanych z ochroną środowiska.  

Do II edycji konkursu zgłosiło się 9 polskich uzdrowisk. Komisja brała pod uwagę nowatorskie działania i inwestycje mające pozytywny wpływ na środowisko, które były realizowane w gminach w latach 2011-2016.

– Konsekwentnie, drugi rok z rzędu, przyznajemy nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach – mówi Mario Zamarripa, dyrektor koordynujący zrównoważony rozwój w Grupie ERGO Hestia.

– Jesteśmy jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń, którego główna siedziba jest zlokalizowana w uzdrowisku, dlatego idea zrównoważonego rozwoju jest nam bliska od początku naszej działalności. Promocja najbardziej proekologicznych gmin uzdrowiskowych w Polsce, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych działań w sferze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Ten konkurs promuje ochronę środowiska i działania na jego rzecz w miejscach, gdzie jest to szczególnie ważne – uzdrowiskach, które nie tylko przyciągają jako miejsce wypoczynku, ale powinny również inspirować i dawać dobry przykład postaw proekologicznych – podkreśla Mario Zamarripa.

Nagroda główna ufundowana przez sopocki zakład ubezpieczeń ma zostać przeznaczona m.in. na budowę edukacyjnej ścieżki rowerowej łączącej dwa świętokrzyskie uzdrowiska – Busko-Zdrój z odległym o 20 km Solcem.

Ponadto, ubezpieczyciel postanowił też przyznać 3 nagrody specjalne dla uzdrowisk, których propozycje zasłużyły na uznanie. Gminy: Rabka Zdrój, Sękowa i Szczawnica otrzymają roczne ubezpieczenie od szkód środowiskowych.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...