bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Uwagi UOKiK do projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń dotyczące przepisów karnych

Uwagi UOKiK do projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń dotyczące przepisów karnych

Dodano: 2017-04-13

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoich uwagach do projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń zgłoszonych w dniu 4 stycznia 2017 r. odniósł się do czterech kwestii: trwałego nośnika, odesłania do ustawy o prawach konsumenta, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich oraz ograniczenia pobierania korzyści pieniężnych przez dystrybutorów ubezpieczeń (czytaj więcej: Uwagi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów do projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń). Uwagi te zostały wyjaśnione i omówione podczas konferencji uzgodnieniowej, która odbyła się w dniu 19 stycznia 2017 r. w Ministerstwie Finansów (czytaj więcej: Konferencja uzgodnieniowa w Ministerstwie Finansów poświęcona projektowi ustawy o dystrybucji ubezpieczeń). UOKiK ponownie skierował pismo z uwagami do poprawionego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Poza wyjaśnieniami dotyczącymi powyższych kwestii, Urząd dodatkowo zgłosił uwagi dotyczące przepisów karnych. „W świetle przedłożonego obecnie do ponownych uzgodnień międzyresortowych poprawionego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, pragniemy na wstępie podziękować za uwzględnienie zgłoszonych uwag. Dodatkowo, nawiązując do wspomnianego powyżej zakresu uwag Prezesa UOKiK, pragniemy przedstawić poniższe wyjaśnienia oraz przedstawić uwagi dotyczące przepisów karnych” – czytamy w piśmie UOKiK.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...