bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
UOP dla wykonujących wolne zawody

UOP dla wykonujących wolne zawody

Dodano: 2017-05-08

Osoby wykonujące wolne zawody odpowiadają nie tylko za swoje specjalistyczne usługi, ale również za wszystkie kwestie prawne i formalne związane ze swoim przedsiębiorstwem czy działalnością gospodarczą. Jest to ogromne obciążenie, które wiąże się ze specyfiką tego rodzaju pracy. Eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. wskazują natomiast, iż część kwestii związanych ze sferą prawną specjaliści mogą zdjąć ze swoich barków dzięki ubezpieczeniu ochrony prawnej.

– Część wolnych zawodów jest na mocy prawa zobowiązana do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jednak kwestie związane z błędami w sztuce to przecież nie jedyne spory prawne, w których mogą uczestniczyć profesjonaliści. Przedstawiciel wolnego zawodu odpowiada również za przestrzeganie przepisów o warunkach wykonywania działalności gospodarczej lub wolnego zawodu – przypomina Janusz Zemła, Koordynator Działu Likwidacji Szkód D.A.S. TUOP.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...