bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
UOKiK zgodził się na koncentrację w branży ubezpieczeniowej

UOKiK zgodził się na koncentrację w branży ubezpieczeniowej

Dodano: 2016-04-05
Publikator: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji wydał zgodę na przejęcie Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros przez AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji. Postępowanie przeprowadzone przez Urząd wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Oba podmioty działają na rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Liberty Seguros prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem swojego oddziału, pod marką Liberty Ubezpieczenia (wcześniej Liberty Direct).

Transakcja przejęcia ma polegać na zajęciu przez AXA Ubezpieczenia części mienia Liberty Ubezpieczenia oraz nabyciu przez spółkę matkę m. in. praw, aktywów, pasywów i wszystkich polis zawartych przez ubezpieczających z Liberty Ubezpieczenia, stanowiących całość działalności ubezpieczeniowej Liberty Seguros w Polsce. W postępowaniu, UOKiK wziął pod uwagę pozycje uczestników koncentracji zarówno na szeroko pojętym rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych, jak i w węższym ujęciu, biorąc pod uwagę konkretne grupy ubezpieczeń (m. in. chorobowych, wypadkowych czy komunikacyjnych: AC i OC).

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Pliki do pobrania

decyzja_dkk_nr_55_2016_uokik.pdf

Artykuły powiązane

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...