bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
UOKiK zgodził się na koncentrację w branży ubezpieczeniowej

UOKiK zgodził się na koncentrację w branży ubezpieczeniowej

Dodano: 2016-04-05
Publikator: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji wydał zgodę na przejęcie Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros przez AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji. Postępowanie przeprowadzone przez Urząd wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Oba podmioty działają na rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Liberty Seguros prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem swojego oddziału, pod marką Liberty Ubezpieczenia (wcześniej Liberty Direct).

Transakcja przejęcia ma polegać na zajęciu przez AXA Ubezpieczenia części mienia Liberty Ubezpieczenia oraz nabyciu przez spółkę matkę m. in. praw, aktywów, pasywów i wszystkich polis zawartych przez ubezpieczających z Liberty Ubezpieczenia, stanowiących całość działalności ubezpieczeniowej Liberty Seguros w Polsce. W postępowaniu, UOKiK wziął pod uwagę pozycje uczestników koncentracji zarówno na szeroko pojętym rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych, jak i w węższym ujęciu, biorąc pod uwagę konkretne grupy ubezpieczeń (m. in. chorobowych, wypadkowych czy komunikacyjnych: AC i OC).

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Pliki do pobrania

decyzja_dkk_nr_55_2016_uokik.pdf

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...