bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
UOKiK wydał decyzję w sprawie praktyk e-commerce

UOKiK wydał decyzję w sprawie praktyk e-commerce

Dodano: 2016-11-18
Publikator: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Sklep internetowy ze sprzętem AGD, działający pod adresami: emistomarket.pl i dom-lazienka.pl, został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W 2015 r. Urząd wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi spółki, któremu postawiono zarzut nieprzestrzegania praw klientów indywidualnych wynikających z ustawy o prawach konsumenta.

Postępowanie Urzędu wykazało, że przedsiębiorca naruszył zbiorowe interesy konsumentów. Właściciel sklepu wskazał w regulaminie, że termin na odstąpienie od umowy jest liczony od dnia złożenia zamówienia, a nie od dnia odbioru towaru. Także w regulaminie zapisano, że czas na zwrócenie pieniędzy konsumentowi wynosi 14 dni od dnia otrzymania przez sprzedawcę przesyłki z towarem, a nie od dnia rezygnacji kupującego. Dodatkowo z regulaminu wynikało, że przedsiębiorca nie zwraca kosztów przesyłki, jeśli konsument zrezygnował z zakupionego produktu.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...