bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
UNIQA z nowym wiceprezesem

UNIQA z nowym wiceprezesem

Dodano: 2016-04-05
Publikator: UNIQA

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Techniki Ubezpieczeniowej. Grzegorz Smolarczyk objął z kolei funkcję dyrektora Departamentu Odszkodowań i Świadczeń.

Jarosław Matusiewicz jako wiceprezes spółek UNIQA Polska odpowiada za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat. Z rynkiem ubezpieczeniowym związany jest od początku kariery zawodowej. W UNIQA pracuje od 10 lat. W ostatnich latach był dyrektorem zarządzającym ds. likwidacji szkód, a od 5 lat także szefem programu rozwoju procesu likwidacji szkód w 11 krajach Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej w UNIQA International. Wcześniej przez 13 lat był związany z Grupą PZU. Wykładał także przedmioty ubezpieczeniowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie, Wydział Budownictwa Lądowego, a także podyplomowe studia z zakresu przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Jest członkiem Komisji Likwidacji Szkód w PIU.

Bardzo mnie cieszy wybór Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa przez Radę Nadzorczą spółek UNIQA w Polsce. To osoba, która nie tylko bardzo dobrze zna organizację, ale także ma ogromne, 25-letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym. To decyzja personalna, która niewątpliwie wspiera UNIQA Polska w realizacji strategii Grupy  – mówi Andrzej Jarczyk, prezes spółek UNIQA w Polsce.

Decyzja Rady Nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii Grupy: UNIQA 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie.

Na zmianie w zarządzie nie koniec. Grzegorz Smolarczyk objął bowiem funkcję dyrektora Departamentu Odszkodowań i Świadczeń. W UNIQA pracuje od 2008 r. i od początku jest związany z obszarem  likwidacji szkód. Wcześniej pracował w Commercial Union Direct i przez 10 lat w Grupie PZU. Zaczynał od pracy likwidatora szkód. Jest rzeczoznawcą motoryzacyjnym. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Transportu w Katowicach, a także studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej na kierunku Rekonstrukcja wypadku drogowego oraz kierunek Ubezpieczenia w Polsko-Francuskim Instytucje Ubezpieczeń.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...