bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
​UNIQA TU na Życie: prawie dwukrotny przypis składki

​UNIQA TU na Życie: prawie dwukrotny przypis składki

Dodano: 2017-03-17

W 2016 r. spółka życiowa UNIQA osiągnęła 329,3 mln zł przypisu składki brutto. Wartość ta prawie dwukrotnie przewyższyła zeszłoroczny wynik, gdy towarzystwo na sprzedaży ubezpieczeń na życie zarobiło 141,7 mln zł. Wzrost przypisu zawdzięcza przede wszystkim większemu zainteresowaniu klientów produktami życiowymi z jednorazową składką. Ze sprzedaży tego typu ubezpieczeń w 2016 r. towarzystwo uzyskało 212,8 mln zł przypisu, podczas gdy rok temu było to 33 mln zł.

– W ubiegłym roku wprowadziliśmy ubezpieczenie unit-linked UNIQAtowa Strategia, które oferowane jest przez doradców Raiffeisen Banku. Ubezpieczenie spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów – m.in. ze względu na jego atrakcyjną konstrukcję. W ubezpieczeniu nie ma zaszytej opłaty likwidacyjnej, a do tego koszt ochrony ubezpieczeniowej jest niski, a zakres szeroki, szczególnie w porównaniu z innymi tego typu produktami dostępnymi na rynku – mówi Jarosław Matusiewicz, prezes zarządu UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie.

Jak wskazał ubezpieczyciel, rok 2016 był okresem wzmożonych prac nad rozwojem oferty ubezpieczeniowej. Zostały wprowadzone dwa nowe produkty, w tym roczne, terminowe ubezpieczenie „Spokojne Życie” z dodatkową umową na wypadek zachorowania na raka oraz indywidualne ubezpieczenie na życie „Pakiet Bezpieczeństwa”, zapewniające ochronę od 31 ryzyk w jednym z wariantów produktu.

W okresie od stycznia do grudnia 2016 r. spółka życiowa TU UNIQA wypracowała rekordowy wynik 7,2 mln zł zysku brutto, o 200 tys. więcej niż w 2015 r. Jest to najwyższy wynik finansowy w historii spółki. Po opodatkowaniu kwota ta wyniosła 5,2 mln zł.

– Do osiągnięcia wyższego niż obserwowany w poprzednich latach wyniku finansowego spółki życiowej przyczyniły się efektywne procesy oceny ryzyka, pozwalające osiągnąć wzrosty sprzedaży produktów ze składką regularną przy jednoczesnym zachowaniu ich rentowności. Poza tym wpływ na wynik miała także ścisła kontrola poziomu ponoszonych kosztów i optymalizacja procesów biznesowych – wyjaśnia szef spółek UNIQA w Polsce.

Omówienie wyników spółki majątkowej UNIQA jest opublikowane na beinsured w artykule pt. UNIQA: wyższy przypis składki, ale niższe zyski.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...