bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
UNIQA po III kw. 2017 r.: rentowność w OC ppm. oraz ponad 4-krotny wzrost przypisu w segmencie życiowym

UNIQA po III kw. 2017 r.: rentowność w OC ppm. oraz ponad 4-krotny wzrost przypisu w segmencie życiowym

Dodano: 2017-12-07

Grupa UNIQA po III kwartałach 2017 r. uzyskała 1,5 mld zł przypisu składki brutto. O blisko 500 mln zł zwiększył się przypis w dziale I. Po 9 miesiącach tego roku zysk Grupy wynosi 36 mln zł. Spółka także odnotowała dodatni wynik techniczny w ubezpieczeniach gr. 10.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie

Łączna wartość składki przypisanej w towarzystwie życiowym UNIQA wyniosła 639,6 mln zł, wobec 144,1 mln zł w analogicznym okresie 2016 roku. Największe wzrosty sprzedaży odnotowano w ubezpieczeniach indywidualnych oraz produktach ze składką jednorazową.

Spółka życiowa Grupy na koniec września 2017 r. odnotowała wynik finansowy w wysokości 4,1 mln zł (na koniec 2016 r. było to 5,8 mln zł). Jak podała cytowana w komunikacie prasowym Anna Demczenko wiceprezes ds. finansowych UNIQA, na pogorszenie wyniku wpływ miała wyższa szkodowość w segmencie grupowych ubezpieczeń pracowniczych, jak też zwiększony wskaźnik zgonów i liczby urodzeń.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń

W segmencie pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych przypis składki uplasował się na poziomie 832,4 mln zł. Jest o wartość o 0,8 proc. wyższa od uzyskanej na rok temu. Spółka osiągnęła wzrost sprzedaży we wszystkich majątkowych liniach biznesowych. Najbardziej przypis zwiększył się w segmencie gwarancji finansowych (o 21,3 proc.), ubezpieczeń mieszkaniowych (o 19,8 proc.) i produktach technicznych (o 15,4 proc.).

Jak podała spółka, w III kw. br. dalej utrzymywał się trend wzrostowy w sprzedaży pakietu Twój Biznes Plus adresowanego do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (wzrost o 40,7 proc.) oraz ubezpieczenia straty finansowej – GAP (o 116,9 proc.).

Ponadto, UNIQA uzyskała wzrost przypisu z produktów gr. 10 o 3,7 proc. Natomiast spadek nastąpił w ubezpieczeniach autocasco (o 14,3 proc.). Towarzystwa od lat nie zarabiają na OC komunikacyjnym. W tym roku nastąpiła istotna zmiana i gracze rynkowi zaczęli zarabiać na tym produkcie. Wzrost cen oraz działania podejmowane w celu  poprawy wskaźnika szkodowości doprowadziły do zwiększenia wyniku technicznego. Po trzech kwartałach 2017 r. wynik techniczny UNIQA jest dodatni i wynosi 500 tys. zł, odrabiając tym samym w pełni duże straty poniesione w ubiegłym roku, wynoszące 15,5 mln zł – podsumowuje Anna Demczenko.

Zysk finansowy spółki na koniec III kw. 2017 r. wyniósł 31,6 mln zł, co jest wynikiem znacznie lepszym od odnotowanego w zeszłym roku (22,9 mln zł).

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...