bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
UKNF: metodyka oceny BION zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2016 rok

UKNF: metodyka oceny BION zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2016 rok

Dodano: 2017-10-23
Publikator: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

W dniu 20 października br. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w serwisie internetowym Urzędu została opublikowana nowa wersja metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

Badanie i Ocena Nadzorcza (BION) zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji jest częścią systemu nadzoru opartego na analizie ryzyka, według ujednoliconego podejścia dla nadzorowanych podmiotów we wszystkich sektorach rynku finansowego.

BION jest całościowym procesem wykorzystującym wszelkie dostępne informacje posiadane przez nadzór na temat zakładu ubezpieczeń/reasekuracji, w tym informacje uzyskane w wyniku czynności związanych z licencjonowaniem, analiz zza biurka i czynności kontrolnych na miejscu w zakładzie ubezpieczeń/reasekuracji, jak również z zapytań/ankiet kierowanych do zakładu ubezpieczeń/reasekuracji.

Metodyka oceny BION zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji za 2016 rok dostępna jest na stronie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pod adresem:
https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Metodyka_BION_ZU_2016_59423.pdf

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...