bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczyciel zażądał ekshumacji psa

Ubezpieczyciel zażądał ekshumacji psa

Dodano: 2016-06-20

Na początku maja pod Opocznem doszło do zdarzenia, podczas którego kobieta rozbiła samochód w zderzeniu z psem. Okazało się, że do wypłacenia odszkodowania niezbędna będzie ekshumacja zabitego zwierzęcia – poinformował portal TVN24.bis.pl.

Kobieta jadąca samochodem marki Ford S-Max potrąciła psa, w wyniku czego zwierzę zginęło na miejscu, a auto uległo poważnemu uszkodzeniu.

W związku z tym, że pies należał do sąsiadów właścicielki Forda,  obie strony dogadały się, że spiszą oświadczenie, a straty pokryte zostaną z polisy mężczyzny, do którego należało potrącone zwierzę.

Na drugi dzień do właściciela psa zgłosił się likwidator szkód z firmy TUW, który zażądał odkopania i okazania zabitego psa. W związku z tym, właściciel musiał dokonać ekshumacji zabitego zwierzęcia.

Dopiero po oględzinach szczątków TUW zgodził się wypłacić pełną kwotę odszkodowania.

– Istotnym w sprawie była weryfikacja wielkości psa z uwagi na zgłoszone bardzo rozległe uszkodzenia pojazdu, na które wpływ może mieć waga zwierzęcia lub prędkość pojazdu, z jaką uderzył on w przeszkodę – tłumaczyła Katarzyna Niegowska z TUW. Zaznaczyła, że odkopanie psa nie jest standardową procedurą stosowana przez Towarzystwo, jednak w tej jednostkowej sytuacji było to uzasadnione.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...