bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenie życia i zdrowia dla osób 65+

Ubezpieczenie życia i zdrowia dla osób 65+

Dodano: 2016-10-28

Model starzejącego się społeczeństwa, a co za tym idzie rosnąca liczba seniorów zwiększa zainteresowanie właśnie tą grupą konsumencką ze strony branży ubezpieczeniowej i finansowej.

– Osoby chcące zawrzeć umowę ubezpieczenia w Concordii, mogą tego dokonać na każdym etapie swojego życia, także w zaawansowanym wieku. Trzeba jednak zaznaczyć, że w zależności od liczby lat – na innych warunkach. Im jesteśmy młodsi, tym łatwiej jest zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie i to w zakresie oraz na sumy wybierane z szerszej palety. W dojrzałym wieku mamy więcej dodatkowych obowiązków przy zawarciu umowy, takich jak wypełnienie ankiet zdrowotnych czy konieczność odbycia badań lekarskich. Z tego punktu widzenia lepiej więc zdecydować się na wykupienie polisy wtedy, gdy jest się młodszym, tj. np. kiedy zakłada się rodzinę, ma kogoś na utrzymaniu lub bierze kredyt i nie chce, żeby jego spłacanie przeszło na bliskich – mówi dr Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii Ubezpieczenia.

W krajach europejskich zainteresowanie produktami dedykowanymi dla seniorów jest znacznie wyższe niż w Polsce. Eksperci uważają, iż potrzebna jest edukacja nie tylko osób bezpośrednio korzystających z tych produktów, ale też ich dzieci czy wnuków, którzy bywają motywatorem i pomagają w podejmowaniu decyzji o zakupie bądź przedłużeniu ochrony ubezpieczeniowej. Bywa również, że to właśnie oni przeznaczają własne pieniądze na zakup ubezpieczenia. Istotą kwestią jest również uświadamianie w zakresie relacji wielkości składki do sumy ubezpieczenia.

– W niektórych opcjach suma ubezpieczenia na życie seniora może wynieść ponad 20 000 zł. Mogłaby być oczywiście nawet wyższa, ale wiązałoby się to ze zbyt dużym wzrostem składki, co prawdopodobnie byłoby nieakceptowalne dla klientów – mówi dr Filip Przydróżny z Concordii.

Coraz częściej banki umożliwiają spłatę kredytu hipotecznego nawet do wieku 65 i więcej. W wielu jednak przypadkach warunkiem otrzymania kredytu jest ubezpieczenie na życie.

– Staramy się również wydłużać pełną ochronę w produktach bankowych. Dla ubezpieczeń zawieranych jako zabezpieczenie kredytu, ochrona za zgon spowodowany chorobą trwa nawet do 75 roku życia – dodaje dr Filip Przydróżny.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...