bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenie turystyczne – polisa na spokojne wakacje

Ubezpieczenie turystyczne – polisa na spokojne wakacje

Dodano: 2022-03-29
Publikator: informacja prasowa

UNIQA rozszerzyła ubezpieczenie turystyczne o pomoc w sytuacji izolacji oraz kwarantanny za granicą.

Choć obecnie temat pierwszoplanowy nie dotyczy już koronawirusa, to jednak ryzyko z nim związane jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczenie turystyczne w UNIQUA pokrywa koszty leczenia związane z COVID-19, a przy tym nie zostaje naliczana żadna dodatkowa składka. W ramach tego ubezpieczenia zakład pokrywa koszty transportu powrotnego do kraju. Powyższe dotyczy sytuacji, w której, w wyniku dłuższego leczenia, osoba ubezpieczona nie może wrócić do swojego kraju zaplanowanym wcześniej środkiem transport. W kontekście tego rodzaju ubezpieczenia pojawiła się także nowość, np. pokrycie kosztów wyżywienia czy zakwaterowania – zatem pomoc w sytuacji izolacji i kwarantanny za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne sprawia, że jesteśmy przygotowani na nieprzewidziane zdarzenia. UNIQA na wyjazdy w granicach Europy rekomenduje sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance na min. 50 tys. euro, natomiast na wyjazdy poza granicę Europy na min. 150 tys. euro. Warto także pamiętać o wyrobieniu karty EKUZ, która ułatwia zorganizowanie pomocy za granicą w państwowych placówkach służby zdrowia.

Ubezpieczyciel wyróżnia się nielimitowaniem kosztów ratownictwa. Mocną stroną UNIQA są także wysokie sumy ubezpieczenia, które sięgają nawet ponad 1 mln zł.

Artykuły powiązane

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...