bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenie turystyczne – polisa na spokojne wakacje

Ubezpieczenie turystyczne – polisa na spokojne wakacje

Dodano: 2022-03-29
Publikator: informacja prasowa

UNIQA rozszerzyła ubezpieczenie turystyczne o pomoc w sytuacji izolacji oraz kwarantanny za granicą.

Choć obecnie temat pierwszoplanowy nie dotyczy już koronawirusa, to jednak ryzyko z nim związane jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń turystycznych. Ubezpieczenie turystyczne w UNIQUA pokrywa koszty leczenia związane z COVID-19, a przy tym nie zostaje naliczana żadna dodatkowa składka. W ramach tego ubezpieczenia zakład pokrywa koszty transportu powrotnego do kraju. Powyższe dotyczy sytuacji, w której, w wyniku dłuższego leczenia, osoba ubezpieczona nie może wrócić do swojego kraju zaplanowanym wcześniej środkiem transport. W kontekście tego rodzaju ubezpieczenia pojawiła się także nowość, np. pokrycie kosztów wyżywienia czy zakwaterowania – zatem pomoc w sytuacji izolacji i kwarantanny za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne sprawia, że jesteśmy przygotowani na nieprzewidziane zdarzenia. UNIQA na wyjazdy w granicach Europy rekomenduje sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance na min. 50 tys. euro, natomiast na wyjazdy poza granicę Europy na min. 150 tys. euro. Warto także pamiętać o wyrobieniu karty EKUZ, która ułatwia zorganizowanie pomocy za granicą w państwowych placówkach służby zdrowia.

Ubezpieczyciel wyróżnia się nielimitowaniem kosztów ratownictwa. Mocną stroną UNIQA są także wysokie sumy ubezpieczenia, które sięgają nawet ponad 1 mln zł.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...