bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenie tożsamości

Ubezpieczenie tożsamości

Dodano: 2017-02-07

W dniu 7 lutego 2017 r. był obchodzony Dzień Bezpieczeństwa Internetu. Z tej okazji Europ Assistance Polska przygotowało krótki poradnik dotyczący zasad bezpieczeństwa w sieci oraz przypomina o swoim produkcie ubezpieczeniowym „Bezpieczna Tożsamość”.

Jak wskazuje EAP, ofiarą cyberprzestępstwa może paść nie tylko przedsiębiorstwo ale także osoba prywatna. Przedstawiciele firmy przekonują, że nawet w przypadku utraty niewielkiej sumy pieniędzy polisa od kradzieży tożsamości może okazać się niezwykle przydatna. Ponadto, kradzież tożsamości może spowodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji jak wykorzystanie danych osobowych do wzięcia pożyczki lub pshishingu.

Ubezpieczenie „Bezpieczna Tożsamość” dystrybuują banki, które w ten sposób chcą zaoferować swoim klientom dodatkową ochronę na wypadek włamania hakera na ich konto bankowe. Ubezpieczeni w razie ataku mogą liczyć na dwa rodzaje pomocy: assistance i informacyjną. W ramach pierwszej z nich udzielana jest pomoc w zastrzeżeniu dokumentów i kart, a także w udzieleniu informacji na temat dalszego postępowania i ochrony tożsamości. Także firma udzieli wsparcia w wyrobieniu nowych kart płatniczych. Produkt obowiązuje również za granicą. W przypadku cyberataku podczas podróży, ubezpieczeni mogą liczyć na pomoc w otrzymaniu zastępczych dokumentów, skorzystanie z usług tłumacza oraz pożyczkę, gdyby utracili wszystkie dostępne środki płatnicze. Europ Assistance Polska pomoże ponadto w sprawdzeniu historii kredytowej i wypełnieniu wniosku o raport w Biurze Informacji Kredytowej. Umożliwia on wykrycie ewentualnych prób posłużenia się danymi klienta w celu zaciągnięcia kredytu.

Podobny produkt ma w swej ofercie TU Europa. Ubezpieczenie Ochrony Tożsamości zapewnia klientom wsparcie w przypadku kradzieży i bezprawnego wykorzystania danych osobowych. Zakres ochrony obejmuje dwa rodzaje pomocy: asystę i ochronę prawną. W ramach asysty prawnej klienci mogą skorzystać z pomocy prawnika przez telefon. Natomiast ubezpieczenie zapewnia im bezpłatne: udzielenie informacji prawnej, konsultacje z prawnikiem, sporządzenie opinii i innych dokumentów prawnych.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...