bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenia w pakiecie z kartą kredytową

Ubezpieczenia w pakiecie z kartą kredytową

Dodano: 2022-04-06
Publikator: informacja prasowa

Ubezpieczenie zakupów, transakcji internetowych oraz podróży to nowa propozycja od PZU i Banku Pekao występująca w zestawie z kartą kredytową.

Innowacyjny pomysł ubezpieczyciela i banku sprowadza się do tego, że w komplecie z Kartą Kredytową z Żubrem klienci Pekao uzyskają od PZU wskazane ubezpieczenia. Dzięki temu mogą otrzymać zwrot kosztów produktów kupionych przy użyciu tej karty. Dotyczy to sytuacji, gdy towar został zniszczony, uszkodzony albo utracony.

Ponadto ubezpieczyciel zapewnia klientom, którzy płacą za zakupy w internecie kartą, zwrot kosztów zakupu, jeśli produkt jest np. wadliwy. Odnosi się to także do towarów, które były niezgodne z zamówieniem, a klient miał problemy z odzyskaniem pieniędzy od sprzedawcy. Składkę ubezpieczeniową opłaca Bank Pekao SA.

Klienci banku otrzymują możliwość wyboru jednego z trzech pakietów – standardowego, złotego lub platynowego. Dodatkowo ubezpieczyciel daje posiadaczom kart kredytowych wsparcie w razie nieprzewidzianych problemów podczas podróży. Na przykład w pakietach złotym i platynowym klient otrzymuje ubezpieczenia podróżne w Polsce oraz za granicą. Z kolei od Pekao dostaje dodatkowe korzyści ułatwiające podróżowanie. Ubezpieczenie podróży obejmuje koszty leczenia i assistance oraz NNW na wypadek śmierci.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...