bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenia inteligentnych domów

Ubezpieczenia inteligentnych domów

Dodano: 2022-04-06

Vienna Insurance Group (VIG) oraz firma Gropyus, działająca w obszarze technologii i nieruchomości, podpisały umowę o współpracę.

VIG wesprze ekspansję marki Gropyus w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto udostępni klientom jej zrównoważonych i inteligentnych nieruchomości produkty ochronne.

Współpraca VIG i Gropyus obejmuje zakup nieruchomości oraz ich budowę i finansowanie, a także użytkowanie budynków. Ponadto odnosi się do rozwiązań ubezpieczeniowych i innych usług za pośrednictwem zintegrowanej platformy Gropyus Smart Living. Platforma oferują najemcom i właścicielom mieszkań niedrogą, a przy tym zrównoważoną nieruchomość. Dodatkowo firmy proponują szeroką gamę usług cyfrowych w dziedzinie „inteligentnego życia”. Oprócz kontroli technicznej lokalu mieszkalnego, platforma może być wykorzystywana do rezerwacji usług, np. ubezpieczenia, assistance, których dostawcą będzie VIG.  

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...