bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczali luksusowe samochody, a następnie je kradli

Ubezpieczali luksusowe samochody, a następnie je kradli

Dodano: 2016-08-26

Policja z Sosnowca rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą odszkodowania z ubezpieczeń komunikacyjnych od zakładów ubezpieczeń.

Grupa rozpoczęła swą działalność przestępczą dwa lata temu. Oszuści, posługując się tzw. „pionkami”, ubezpieczali samochody luksusowe, sprowadzone z zagranicy. Następnie insynuowali ich kradzież i zgłaszali się do zakładu ubezpieczeń o wypłatę odszkodowania. Oszuści ukrywali „skradzione” pojazdy na posesjach w woj. małopolskim i śląskim.

Policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu udało się zatrzymać 7 członków przestępczej grupy. W trakcie dochodzenia odzyskano 11 samochodów o łącznej wartości 700 tys. zł. Śledczy zabezpieczyli trzy z nich oraz pieniądze w gotówce na poczet przyszłych kar.

Grupą dowodzili dwaj mieszkańcy Sosnowca: 34-latek i 39-latek. Zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych dwóch zatrzymanych prokurator zastosował nadzór policji. Sprawcom grozi do 8 lat więzienia.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...