bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Ubea.pl przedstawia październikowy ranking cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubea.pl przedstawia październikowy ranking cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Dodano: 2017-11-03
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Z październikowego badania wynika, że ceny obowiązkowego OC nadal są znacznie wyższe niż rok temu. Ubea wskazuje, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca nastąpiły duże zmiany. Ranking podaje najtańsze OC dla kierowców oraz trzy rodzaje pakietów (OC + NNW, OC + AC, OC + AC + NNW). Podobnie jak w poprzednich badaniach, każde z klasyfikowanych towarzystw oceniono w skali od 0 punktów do 5 punktów.

W październiku 2017 r. żaden z ubezpieczycieli nie otrzymał skrajnych wyników punktowych. W analizowanym okresie w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

• You Can Drive (Ergo Hestia) – 4,21 pkt. w rankingu polis OC
• Benefia – 4,03 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
• Link4 – 4,17 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
• Aviva – 4,21 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

W najważniejszej kategorii – ubezpieczenia OC, zwyciężyła marka You Can Drive należąca do Ergo Hestii. Zastąpiła ona AXA Ubezpieczenia – lidera tej kategorii z poprzednich miesięcy. W kategorii pakietów OC + NNW również nastąpiła zmiana lidera. W tym przypadku z pierwszego miejsca również spadła AXA Ubezpieczenia, a zastąpiła ją Benefia. – Zmiany nie dotyczyły natomiast liderów cenowych w kategoriach OC + AC (Link4) i OC + AC + NNW (Aviva) – zauważył Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Wysokie miejsca w rankingu cenowym zajęło również MTU (kategorie: OC i OC + NNW) – to kolejna marka Ergo Hestii. Nisko w rankingu znalazły się natomiast UNIQA oraz Generali. W przypadku polis OC i pakietów OC + NNW na niskiej pozycji uplasowała się również Proama. – Warto jednak pamiętać, że wyniki powyższego rankingu stanowią statystyczne uogólnienie. Nie można wykluczyć, że dla niektórych internautów korzystających z kalkulatora Ubea.pl to właśnie polisy wymienionych firm będą najlepszym wyborem – zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Szczegółowe wyniki rankingu dostępne pod linkiem:
https://ubea.pl/Ranking-OC-AC-NNW-pazdziernik-2017-r%2Cartykul%2C1263/

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...