bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
TUW PZUW ratownikom górniczym

TUW PZUW ratownikom górniczym

Dodano: 2022-09-15
Publikator: informacja prasowa

Zakup wartych 100 tys. zł urządzeń dla Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego sfinansował TUW PZUW. Nowy specjalistyczny sprzęt dla ratowników górniczych będzie służył do niesienia pomocy podczas wypadków w kopalniach.

Sfinansowany sprzęt to najbardziej praktyczne i potrzebne akcesoria – profesjonalne nożyce hydrauliczne, tzw. trójkąty ewakuacyjne, nosze i urządzenia do transportu osób, przyrządy zjazdowe i asekuracyjne oraz liny, uprzęże i kaski dla ratowników.

Jak mówi prezes TUW PZUW – „Celem i sensem naszej inicjatywy jest bezpieczeństwo górników, którzy wykonują nie tylko ciężki, lecz także ryzykowny zawód. Ich zdrowie i życie są najważniejsze. Chcemy je chronić tak, jak możemy. Wspierając ratownictwo górnicze, mamy nadzieję ograniczać tragiczne skutki wypadków w kopalniach”.

Przypomnijmy, że TUW PZUW to największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Przykłada szczególną wagę do bezpieczeństwa i finansuje liczne projekty prewencyjne dla przedsiębiorstw, szpitali i samorządów.

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego to trzon ratownictwa górniczego w Polsce. Składa się z zawodowych ratowników, którzy są w stałej gotowości, aby natychmiast reagować na wezwanie. Ma pod swoją pieczą kilkadziesiąt kopalń węgla, soli, rud cynku i ołowiu oraz surowców budowlanych. Działa w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym udzielając wsparcia także straży pożarnej podczas dużych katastrof i innych poważnych zagrożeń.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...