bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TUW MEDICUM z gwarancją wadialną na każdy przetarg

TUW MEDICUM z gwarancją wadialną na każdy przetarg

Dodano: 2016-08-29

TUW MEDICUM przygotowało nową propozycję dla hurtowni farmaceutycznych. Tym razem TUW umieścił w swojej ofercie gwarancję wadialną na każdy przetarg. Nowy produkt umożliwia hurtowniom farmaceutycznym przystępowanie do przetargu bez konieczności wniesienia wadium w gotówce.

Oferta ubezpieczyciela uwzględnia także gwarancje wadialna na drobne przetargi w mniejszych cenach. Do tej pory Towarzystwo stosowało składkę minimalną na stałym poziomie. Klientom opłacało się więc wykupywać gwarancje wadialne tylko dla przetargów o większej wartości.

– Jeśli przetarg był niewielki, wnosili wadium w gotówce, a potem musieli starać się o jego zwrot. Drobne kwoty krążyły pomiędzy hurtownią a beneficjentem i tylko sprawiały kłopot przy obsłudze księgowej. Teraz to się zmieniło – wyjaśnia Piotr Werbanowski, dyrektor Działu Ubezpieczeń TUW MEDICUM.

Z kolei Mirosław Jakubowski, członek zarządu TUW MEDICUM podkreśla, że celem Towarzystwa jest zaniechanie konieczności wnoszenia wadiów gwarancyjnych w przetargach, nawet tych o niskiej wartości.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...