bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny robi porządki w ewidencji biur podróży

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny robi porządki w ewidencji biur podróży

Dodano: 2017-08-09
Publikator: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny skierował do marszałków województw 120 wniosków o wykreślenie z rejestru małych biur podróży. Powodem był brak realizacji obowiązków względem TFG, czyli zagrożenie dla bezpieczeństwa turystów.

– Sprawa dotyczy blisko 3 procent przedsiębiorców zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (CEOTiPT) i najprawdopodobniej obejmuje te biura podróży, które nie prowadzą już działalności, a jedynie nie dopełniły formalności wykreślenia się z rejestru – uspokaja Renata Mentlewicz, dyrektor Biura Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. – Przypominamy też, że ważne jest, aby klienci dokładnie weryfikowali przedsiębiorców, z którymi zamierzają udać się w podróż. Należy sprawdzić nie tylko, czy dane biuro podróży znajduje się we wspomnianej ewidencji, ale również jaka jest wartość jego zabezpieczenia w tzw. I filarze.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...