bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TU Europa z tytułem Mistrz Biznesu

TU Europa z tytułem Mistrz Biznesu

Dodano: 2017-03-07

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa otrzymało tytuł Mistrz Biznesu w kategorii „Ubezpieczenia”. Nagroda jest przyznawana przez magazyn Businessman.pl. Ubezpieczyciel został nagrodzony za innowacyjne działania proklienckie, wyprzedzanie trendów rynkowych i nieszablonowe rozwiązania z zakresu insurtech.

Kapituła konkursu zwróciła uwagę na to, że w minionym roku TU Europa niezmiennie charakteryzowało się innowacyjnością, było prekursorem wielu nowych rozwiązań na rynku ubezpieczeniowym i stawiało klienta w centrum uwagi, proponując mu nowoczesne produkty i sposoby obsługi.

– Postawiliśmy na odwagę, szybkość, konsekwencję i nieszablonowe podejście do robienia biznesu. Wierzę, że w obecnych warunkach są to jedyne właściwe składniki długoterminowego sukcesu. Fakt, że dostaliśmy prestiżową nagrodę Businessman.pl potwierdza, iż obrany kierunek jest słuszny. Jednocześnie nie zamierzamy spocząć na laurach. Tytuł Mistrz Biznesu zobowiązuje do dalszego wytrwałego wysiłku w imię coraz lepszego spełnienia oczekiwań naszych klientów – podkreśla Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa.

TU Europa została uhonorowana za innowacje zmieniające sposób jej działania w 2016 r., w szczególności transformację modelu biznesowego firmy i wdrożenie nowej strategii, w ramach której produkty ubezpieczyciela oferowane są wielokanałowo. Innym przykładem wdrażania innowacji jest unikatowy wewnętrzny inkubator pomysłów – inicjatywa gromadząca pracowników, którzy kreują i wdrażają nowatorskie pomysły biznesowe.

Organizatorzy konkursu docenili również rozwiązania insurtech np. autorską aplikację Customer View 360, która gromadzi w jednym miejscu kompleksowe dane o poszczególnych klientach. Narzędzie bardzo ułatwia obsługę, ponieważ pracownik TU Europa może błyskawicznie sprawdzić, jakie klient ma lub miał w przeszłości ubezpieczenia, czy zgłaszał szkodę, roszczenie lub reklamację, bądź na jakim etapie znajduje się rozpatrywana sprawa. Unikatowym rozwiązaniem jest także API produktowe (Application Programming Interface), które zapewnia bezobsługową wymianę danych z systemami partnerów biznesowych. Pozwala ono na prezentację oferty, wykonanie kalkulacji składki, zakup i wydruk polisy. Raz przygotowane rozwiązanie informatyczne umożliwia podłączenie do API wielu partnerów. TU Europa nie poprzestaje na tych wdrożeniach. Bardzo zaawansowane są również prace nad hurtownią danych jako podstawą „CRM XXI wieku”.

„Ideą plebiscytu Mistrz Biznesu jest uhonorowanie firm, które w minionym roku w szczególny sposób wykazały się mistrzostwem w prowadzeniu biznesu. Są one oceniane pod kątem osiąganych wyników ekonomicznych, śmiałości wizji gospodarczej, biegłości w zarządzaniu, radzenia sobie z przeciwnościami i skuteczności w podboju nowych rynków” – podano w komunikacie prasowym TU Europa.

Wręczenie nagród odbyło się 3 marca br. na specjalnej gali w Serocku pod Warszawą. Prestiżową statuetkę dla TU Europa odebrał wiceprezes zarządu Marat Nevretdinov.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...