bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TU Europa rozszerzyła zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji

TU Europa rozszerzyła zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji

Dodano: 2016-09-19

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. rozszerzyło ochronę ubezpieczeniową dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje finanse związane z podróżą. Obecnie, ubezpieczenie Koszty Rezygnacji obejmuje nie tylko zwrot kosztów imprezy turystycznej, biletu, noclegu, ale także rejsu, transferu z lotniska, wynajęcia jachtu, biletu na imprezę masową, czy szkolenia.

– Klienci dobrze znają ubezpieczenie kosztów leczenia, które stanowi podstawę polisy turystycznej. Jednak ich świadomość w zakresie możliwości, jakie daje ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji, jest niższa. Często nie zdają sobie sprawy, że z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku będą zmuszeni zrezygnować z podróży i stracą niemal całość wpłaconych pieniędzy. Tymczasem w ramach polisy Koszty Rezygnacji mogą skutecznie zabezpieczyć swoje finanse – mówi Tomasz Janas, dyrektor Departamentu Biur Podróży i Gwarancji TU Europa.

TU Europa zapewnia 100% zwrotu kosztów poniesionych na zakup wycieczki, czy biletów lotniczych. Rozszerzony produkt ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji dostępny jest w trzech wariantach o zróżnicowanym stopniu ochrony. Zmienione OWU uwzględnia wypłatę odszkodowania w przypadku nagłego zachorowania, poważnego wypadku albo śmierci, choroby i wypadku członka rodziny, w tym teścia lub wnucząt. Ponadto, w najbardziej rozszerzonym wariancie ubezpieczony otrzyma zwrot kosztów, jeśli zrezygnował z usługi turystycznej z powodu nieotrzymania urlopu, wizy lub odwołania zagranicznego spotkania.

„Nowością jest również wydłużenie czasu na zakup polisy. Do tej pory ubezpieczenie można było nabyć jedynie w ściśle określonym terminie, maksymalnie do 7 dni od dnia wykupienia imprezy turystycznej, biletu podróży, czy noclegu. Od września klienci zyskali możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia w dowolnym terminie, pod warunkiem, że do czasu rozpoczęcia podróży pozostało więcej niż 60 dni. Za zakup polisy w terminie powyżej 7 dni składka jest tylko nieznacznie wyższa niż w wariancie z określonym terminem zakupu ubezpieczenia” – czytamy w komunikacie prasowym ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie jest sprzedawane poprzez stroną internetową TU Europa i w biurach podróży współpracujących z zakładem ubezpieczeń.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...