bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TU Europa organizuje konkurs dla studentów na stworzenie aplikacji lub modelu biznesowego

TU Europa organizuje konkurs dla studentów na stworzenie aplikacji lub modelu biznesowego

Dodano: 2017-10-10

Grupa Ubezpieczeniowa Europa zaprasza studentów do udziału w konkursie technologicznym na zaprojektowanie rozwiązań wspierających zdalną sprzedaż ubezpieczeń. Do wygrania jest 20 tys. zł i możliwość podjęcia współpracy z ubezpieczycielem.

Uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z jednym z zadań:

  • stworzenie aplikacji webowej lub mobilnej, korzystającej z API, która będzie mogła być zastosowana w procesie dystrybucji ubezpieczeń lub obsługi klientów;
  • stworzenie modelu biznesowego, wykorzystującego API, z naciskiem na rozwiązania stawiające na sprzedaż ubezpieczeń w Internecie.

– W młodych ludziach drzemie olbrzymi potencjał do tworzenia nowych modeli biznesowych oraz rozwiązań technologicznych, które je wspierają. Chcielibyśmy zachęcić studentów do aktywności w zakresie rozwiązań dla branży ubezpieczeniowej. Uczestnicy konkursu otrzymują do dyspozycji platformę API opracowaną przez Grupę Europa. Wierzę, że pojawią się inspirujące rozwiązania, które będą mogły być zastosowane w praktyce. Dla osób rozpoczynających karierę zawodową wygrana w konkursie może stanowić ciekawy start w przyszłość – mówi Rafał Mońka, dyrektor Departamentu Informatyki w Grupie Europa.

Konkurs jest organizowany we współpracy z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Jednak udział w nim mogą wziąć studenci wszystkich krajowych uczelni wyższych. Pula nagród w konkursie wynosi 34 tys. zł. Dla zwycięzcy jest przeznaczona kwota 20 tys. zł. Zostanie on także zaproszony do rozpoczęcia współpracy z ubezpieczycielem.

Konkurs technologiczny dla studentów jest przykładem realizacji strategii TU Europa zakładającej otwarcie się na współpracę z uczelniami wyższymi oraz rozwój innowacyjności i wykorzystania nowych technologii. Zakład ubezpieczeń szuka w ten sposób nowych pomysłów na dystrybucję produktów, zwłaszcza z wykorzystaniem kanałów zdalnych – własnych lub partnerów biznesowych.

Z zasadami konkursu i jego regulaminem oraz specyfikacją API można zapoznać się na stronie internetowej: contest.tueuropa.pl. Zgłoszenia do konkursu można składać do 17 listopada 2017 roku. Grupa Europa przewiduje, że konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca listopada, a wręczenie nagród jest zaplanowane na 20 grudnia.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...