bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Trwa rekrutacja do programu HugeThing.vc powered by Aviva

Trwa rekrutacja do programu HugeThing.vc powered by Aviva

Dodano: 2016-09-30

Już trwa rekrutacja do kolejnej edycji HugeThing.vc powered by Aviva – miesięcznego programu skierowanego do twórców projektów insurtech z Polski i regionu CEE, którzy tworzą rozwiązania IT dla jednego z 4 obszarów: produkt i sprzedaż, komunikacja i obsługa klienta, likwidacja szkód i wypłata świadczeń oraz rozwój organizacji. Rekrutacja potrwa do 16 października.

– Jednym z ważniejszych czynników przesądzających o sukcesie młodych firm jest zdobycie pierwszego dużego klienta. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach o sukcesie dużych firm decydują innowacje – mówi Bartłomiej Gola, partner generalny SpeedUp Group. – Już jakiś czas temu postanowiliśmy, że naturalnym kierunkiem rozwoju akceleratora Huge Thing będzie ścisła współpraca z korporacjami i realizacja kolejnych edycji, których celem jest z jednej strony łączenie startupów z pierwszymi dużymi klientami, z drugiej łączenie korporacji z firmami, które mogą wspierać ich innowacyjność. Cieszę się, że pierwszą edycja Huge Thinga w takim formacie możemy zrealizować z wspólnie z firmą, która należy do liderów branży ubezpieczeń w Polsce. To duża szansa dla uczestników – dodaje.

W programie Huge Thing mogą wziąć udział zespoły z Polski oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z warunków jest posiadanie przez zespół MVP (Minimum Viable Product), czyli pierwszej wersji produktu lub usługi zawierających kluczowe funkcjonalności. Równie istotne jest także działanie w jednym z 4 obszarów, w ramach których Aviva poszukuje rozwiązań, czyli produkt i sprzedaż (m.in. narzędzia i rozwiązania wspierające pracę doradców finansowych oraz aplikacje mobilne tworzące dodatkową wartość dla klientów), komunikacja i obsługa klienta (m.in. cyfrowa komunikacja na linii ubezpieczyciel – klient oraz narzędzia wspierające analitykę predyktywną), likwidacja szkód i wypłata świadczeń (m.in. narzędzia do uproszczonej likwidacji szkód majątkowych oraz komunikacyjnych) oraz rozwój organizacji (m.in. narzędzia wspierające procesy rozwoju i rekrutacji pracowników).

Jako korzyści z uczestnictwa w programie Aviva wymienia: dostęp do najlepszych ekspertów rynkowych z Polski i zagranicy, zdobycie wiedzy biznesowej, w tym wiedzy na temat funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego. Ponadto, najlepsze zespoły uzyskają szansę nawiązania współpracy z Avivą oraz firmami partnerskimi ubezpieczyciela, w Polsce i zagranicą.

To nie przypadek, że Aviva uruchamia pierwszy w Polsce akcelerator Insurtech. Na bieżąco śledzimy i nawiązujemy współpracę z najbardziej perspektywicznymi projektami technologicznymi, które mogą mieć zastosowanie w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym. Wybieramy startupy, które mogą przynieść wymierną wartość naszym klientom i organizacji – mówi Piotr Jachimczyk, członek zarządu, dyrektor departamentu IT w Avivie. – Wspieramy tego typu projekty, między innymi jako partner Startup Weekendów, Open Reaktor, także poprzez mentoring, zarówno z dziedziny zagadnień finansowo-ubezpieczeniowych, jak i z metodyk, np. Lean Startup i Value Proposition Design. Choć jesteśmy dużą firmą wdrażamy i stosujemy zwinne metodyki w wybranych projektach.

Program rozpocznie się 14 listopada w Warszawie w siedzibie Avivy oficjalnym Hello Day. Następnie uczestnicy przez kolejne 4,5 tygodnia wezmą udział w warsztatach i indywidualnych sesjach z mentorami, w gronie których znajdą się m. in: Jerzy Kurgan, Innovation Expert w AVIVA FTLab, MARC WESSELINK z StartupBootcamp, Darius Moeini z Corporate Startup Lab oraz Patrick Young. W tym czasie między innymi dopracują i przetestują swój model biznesowy, dowiedzą się jak prowadzić działania sprzedażowe i  jak mierzyć efektywność prowadzonych działań. Całość zakończy się 14 grudnia Demo Day. Więcej informacji na temat programu, formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis obszarów oraz regulamin dostępne są na www.hugething.vc

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...