bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Tomasz Paweł Kulik nowym CFO PZU SA

Tomasz Paweł Kulik nowym CFO PZU SA

Dodano: 2016-10-16

Rada Nadzorcza PZU SA w dniu 14 października 2016 r. powołała Tomasza Pawła Kulika na członka zarządu PZU SA. Będzie on jednocześnie dyrektorem finansowym w Grupie Kapitałowej PZU.

W ostatnich miesiącach Tomasz Kulik przygotowywał strategię Grupy Kapitałowej PZU na lata 2016-2020 oraz politykę kapitałowo-dywidendową.

Do chwili powołania do zarządu PZU SA Tomasz Paweł Kulik był dyrektorem Biura Planowania i Kontrolingu. Jest również członkiem zarządu TFI PZU (w przeszłości także PZU Asset Management) nadzorującym obszar finansów, ryzyka, operacji i IT. Kierując pracami Zarządu TFI PZU odpowiada również za obszar korporacyjny.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w instytucjach ubezpieczeniowych i finansowych. Jest absolwentem SGH. Uzyskał również tytuł MBA Uniwersytetu Illinois oraz ukończył program Warsaw – Illinois Executive MBA. Jest członkiem The Association of Chartered Certified Accountants. Przez większość kariery związany był z Grupą Aviva (d. Commercial Union).

Artykuły powiązane

Rekomendacje KNF pod lupą: komentarz do dokumentu – część 2

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała projekt Rekomendacji dla zakładów ubezpieczeń dotyczących dystrybucji ubezp...

Ubezpieczenie OC pracowników i członków zarządu nie jest kosztem spółki

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 23 lipca 2025 r. (sygn. akt II FSK 1402/22) orzekł, że składki na ube...

Rekomendacje KNF pod lupą: komentarz do dokumentu – część 1

  Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała projekt Rekomendacji dla zakładów ubezpieczeń dotyczących d...